» Güncel  » Haberler

Haberler
2019 Halı Saha Bahar Turnuvası
 

BAYRAMİÇ BELEDİYESİ 2019 HALI SAHA BAHAR FUTBOL TURNUVASI

BAYRAMİÇ BELEDİYESİ 2019 HALI SAHA BAHAR FUTBOL TURNUVASI Halı Saha Futbol Turnuvası Tertip Komitesi belirlendi. Tertip Komitesi 08.05.2019 tarihinde ilk toplantısını yaparak, Halı Saha Futbol Turnuvasının kurallarını, giriş şartlarını belirledi. 

Halı Saha Futbol Turnuvası için 12.06.2016 tarihine  kadar başvuru süresi belirlenirken, açılış maçı 17.06.2019 tarihinde yapılacaktır. Kura çekimleri 14.06.2019  saat 21:00 da Bayramiç Belediyesi’nde gerçekleşecektir.

                                          GENEL BİLGİLER

ü  Turnuvanın başlangıç tarihi 17/06/2019 dur.

ü  Son Başvuru Tarihi 12/06/2019 dur.

ü  Turnuva sonunda dereceye giren ilk 3 takım ödüllendirilecektir.

ü  Şampiyon olan takım büyük ödül olan 7 adet çeyrek altın sahibi olacaktır. Ayrıca şampiyon olan takıma şampiyonluk kupası ve madalyaları verilecektir.

ü  2. Olan takıma 3 çeyrek altın ödülü ve kupa verilecektir.

ü  3. olan takıma ise 2 çeyrek altın ödülü ve kupa verilecektir.

ü  Turnuvamızda gol kralı,en iyi kaleci,en centilmen oyuncu ve takım ödüllendirilecektir.

 

TURNUVA ve OYUN KURALLARI

ü  Oyun, biri kaleci olmak üzere her biri en çok 7 oyuncudan oluşan iki takım arasında oynanır. Bir ile dört arasında olmak üzere yedek oyuncu sayısı belirtilmelidir.Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir, başka takımda oynayamaz. Oyuna girsin veya girmesin oyun sahası içinde hatalı davranışta bulunan bir yedek oyuncu diğer oyuncular gibi aynı cezalara çarptırılır. 

ü  Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci 4 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatinden 10 dakika geç gelmesi durumunda karşılaşma hakem tarafından tatil edilir ve o takım 3-0 hükmen yenik sayılır. Ayrıca maç içinde bir takımın 3 kırmızı kart görüp 4 kişi kalması halinde o takım o anda galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

ü  Müsabakalar gruplar halinde yapılacaktır.Grup içinde her takım diğer takımlar ile maç yapacaktır.Gruplar sonunda, grup birinci ve ikincileri elemelere kalır. Gruplarda puanlarda eşitlik olması durumunda 1. ve 2. takımı belirlemek içinikili averaja” (Takımların birbirleri ile yaptıkları karşılaşma sonucuna) bakılır. Eşitlik yine bozulmazsa gol averajına göre karar verilir. Yukarıdaki uygulamalara rağmen eşitlik devam ediyorsa ilgili takımların yetkilileri huzurunda kura çekilecektir. Kurayı kazanan takım bir üst tura çıkacaktır. Grup birincileri diğer grubun ikincileriyle eşleşir.Daha sonra oynanacak eleme maçları ile çeyrek final, yarı final ve final maçlar ile turnuva şampiyonu belirlenir. Eleme turlarındaki müsabakaların berabere sonuçlanması halinde,uzatmalara gidilmeden direkt penaltı atışlarına gidilecektir.Final ve yarı finaldeki  müsabakaların berabere sonuçlanması halinde,10 dakikalık iki uzatma oynanacaktır.Yine beraberlik bozulmaması durumunda penaltı atışlarına gidilecektir.

ü  Turnuvaya katılacak olan takımların oyuncuları için yaş sınırlaması yoktur.

ü  Turnuvada galibiyet 3,beraberlik 1, yenilgi 0 puan olarak değerlendirilir.

ü  Turnuva maçları 2 x 25 dakika oynanır, devre arası dinlenme süresi 5 dakikadan fazla olamaz. 

ü  Oyuncu değişiklik hakkı 3, dür. Hakem’in iznini almak kaydı ile ve oyun durduğu bir sırada yapılır.Çıkan oyuncu bir daha oyuna giremez.

ü  Maçlara kolye, yüzük ve saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz. Ayrıca pantolon gömlek gibi giysilerle oynanamaz ayrıca siyasi ,dini,sosyal v.b içeriklerde propaganda amacı taşıyan bayrak flama forma gibi ürünlerin kullanılması  yasaktır.Müsabakalar her türlü  normal spor kıyafetleri halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Forma renklerinin benzer olması durumunda hangi takımın bip giyeceğine hakem karar verir.

üOfsayt dışındaki bütün futbol kuralları geçerlidir.

üSerbest vuruşlarda baraj mesafesi, 4(dört) normal adım mesafesidir.

ü  Aut atışlarını kullanmak zorunludur. Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılmaz

ü  Takımlar, listelerine aktif lisansa sahip olan en fazla 2 oyuncu yazabilirler. Takımlar, listelerine 01.09.2018 tarihinden itibaren lisansı işlem görmemiş sporcuları lisanssız oyuncu olarak yazabilirler.

ü  Taç atışı yoktur.Topun halı saha dışına çıkması durumunda top çıktığı yerden ayak ile yapılan vuruş ile başlanır. Taç atışından gol yoktur.

ü  Maçlar sadece hafta içi oynanacaktır.

ü  Turnuva İle İlgili Sorularınız için;

İletişim Tel: Mehmet Emrah Över 0/542/8950885 (Tertip Komitesi Üyesi)

Maçlar biter, dostluklar bitmez. Sporun barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmayınız.Turnuvaya katılan takımlara başarılar dileriz.Proje Tarihi: 24.06.2019


12