Mehmet Akif Ersoy Ulusal Şiir Yarışması’nın kazananları belli oldu

Bayramiç Belediyesi’nin düzenlediği Mehmet Akif Ersoy Ulusal Şiir Yarışması sonuçlandı. Yarışmada Melahat Temur birinci, Ergün Yanığ ikinci ve Gökhan Sarıbıyık üçüncü oldu.

Bayramiç Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Ulusal Şiir Yarışması sonuçlandı. 227 başvurunun alındığı yarışmada Melahat Temur birinci, Ergün Yanığ ikinci ve Gökhan Sarıbıyık üçüncü oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Belediye olarak görev ve sorumluluklarımız kapsamında, kültür sanat etkinliklerine büyük önem veriyoruz. Hem hemşerimiz olmasından gurur duyduğumuz İstiklal Marşı’nın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u yad etmek, hem de edebiyatla ilgilenen vatandaşlarımızın şiirlerini paylaşabilecekleri bir ortam sunmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmaya gösterilen ilgi bizi oldukça mutlu etti. Projemize başvuru yapan tüm katılımcılara, 227 şiiri titizlikle değerlendiren jüri üyelerimiz Yazar Gürsel Koyuncu, Şair Bülent Güldal, Şair Cahide Hanilçe ve Yazar Osman Kutlu’ya zaman ve değerli emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yarışmaya katılan tüm şiir dostlarını tebrik ediyorum. Sanata ve sanatçıya değer veren bir belediye olarak bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi. Ödül törenin 27 Aralık’ta, Mehmet Akif Ersoy için düzenlenen anma programında yapılacağının bilgisi verildi.

Yarışma kapsamında seçici kurulun yayınlanmaya değer bulduğu eserler, "Eylül Yeşile Dönsün" ismiyle kitaplaştırılacaktır. Kitapta, şiiri yer alacak katılımcıların isimleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

Melahat TEMUR, Ergün YANIĞ, Gökhan SARIBIYIK, Seda Nida DEMİR, Yaşar BAYAR, Muhammed Burhan GERGER, Engin KÜKRER, Fedai ÇAKIR, Dinçer BATIRBEK, Sümeyye ATASEVEN, Ali Kemal MUTLU, Furkan ÖZCAN, İbrahim ŞAŞMA, Muhammed YAVAŞ, Celalettin KURT, Hülya SÜMER, Züleyha ÖZBAY BİLGİÇ, Bengi YILDIRIM, Sevilay ARSLAN, Halil İbrahim DURDU, Murat TAPAR, Hasan Özgür YETİŞTİRİCİ, Yavuz DOĞAN, Dilan HAZAR, Şinasi POLAT, Merve AKBAL.